Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2328-DB1819C RDA7707
$247.96
$518.05
Find your vehicle:
Vehicle finder temporarily unavailable. Browse by category.
ULTIMA Brake Disc Rotors
This item contains 2 Standard Replacement Brake Disc Rotors (Pair) only
### Picture is for Illustration Purposes only.
Please check the item description for model details including model codes, month/year differences, engine codes, and other notes to ensure correct fitment.
Note *1: Read The Description Carefully. Where an item says to check the disc diameter please check before purchasing. And please also check the brake pad diagram to make sure it is the same as the brake pads on your vehicle. All care has been taken in listing this item as per the manufacturers catalogue.
| SKU | AAP2041-DB1862 |
| Brand | Ultima |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.010m |
| Outside Diameter | 303mm |
| Original Height | 71.5mm |
| Original Thickness | 20mm |
| Minimum Thickness | 18.4mm |
| Centre Hole | 70.7mm |
| Number of Studs | 5 |
| Pad Size | 111mm x 46mm x 15mm |
| Vented Or Solid | Vented |
| Universal Fitment | Yes |
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2328-DB1819C RDA7707
$247.96
$518.05
Front T/p Brake Disc Rotors & Budget Brake Pads TD629-DB1333 RDA7655
$241.21
$538.01
DBA Rear Street Series Brake Rotors & Brake Pads DBA041E DB1332SS
$361.34
$756.42
Rear T/p Brake Disc Rotors & Budget Brake Pads TD2955-DB1763 RDA7946
$169.67
$397.93
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2453-DB1451C RDA7386
$267.08
$553.25
Front T/p Brake Disc Rotors & Brake Pads TD2456-DB2272TP RDA7415
$283.19
$600.77
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & 4wd Brake Pads AAP2741-DB1482-4WD RDA8477
$319.56
$700.43
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & 4wd Brake Pads AAP2422-DB1441-4WD RDA7896
$333.39
$678.65
Rear T/p Brake Disc Rotors & Budget Brake Pads TD501-DB1086 RDA501
$207.26
$450.01