Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP816-DB1511C RDA7543
$205.23
$475.20
Find your vehicle:
Vehicle finder temporarily unavailable. Browse by category.
SKU: TD792-DB1323
TOP PERFORMANCE BRAKE DISC ROTORS (pair) & Budget Brake Pads
This item is for 2 Brake Disc Rotors & 1 set of brake pads
Top Performance Brake Rotors are a standard replacement brake disc.
Budget Brake Pads are our entry level type of brake pads, the brand supplied will vary depending on what we have in stock.
| SKU | TD792-DB1323 |
| Brand | Top Performance & Budget |
| Outside Diameter | 319mm |
| Original Height | 70.2mm |
| Original Thickness | 22mm |
| Minimum Thickness | 20mm |
| Centre Hole | 108mm |
| Number of Studs | 6 |
| Pad Size | 2 Pads: 119mm x 74mm x 17mm + 2 Pads: 119mm x 68mm x 17mm |
| Vented Or Solid | Vented |
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP816-DB1511C RDA7543
$205.23
$475.20
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2209-DB1686C RDA7897
$281.67
$616.00
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2120-DB2353C RDA7885
$374.13
$787.60
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2464-DB2072C RDA7876
$257.78
$572.00