Rear T/p Brake Disc Rotors & Budget Brake Pads TD2955-DB1763 RDA7946
SKU: TD2955-DB1763
Top Performance & Budget
TOP PERFORMANCE BRAKE DISC ROTORS (pair) & Budget Brake Pads
This item is for 2 Brake Disc Rotors & 1 set of brake pads
Top Performance Brake Rotors are a standard replacement brake disc.
Budget Brake Pads are our entry level type of brake pads, the brand supplied will vary depending on what we have in stock.
| SKU | TD2955-DB1763 |
| Brand | Top Performance & Budget |
| Outside Diameter | 265mm |
| Original Height | 41mm |
| Original Thickness | 11mm |
| Minimum Thickness | 9mm |
| Centre Hole | 72mm |
| Number of Studs | 5 |
| Pad Size | 2 Pads: 123mm x 50mm x 16mm + 2 Pads: 123mm x 52mm x 16mm |
| Vented Or Solid | Solid |
More From This Category
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2722-DB1838C RDA7858
$349.88
$762.07
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2238-DB1915C RDA8200
$379.70
$819.27
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2331-DB1509C RDA7915
$280.95
$628.67
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2453-DB1451C RDA7386
$268.67
$612.47
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2453-DB1943C RDA7386
$268.67
$612.47
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2464-DB2174C RDA7876
$256.72
$590.47