Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2328-DB1819C RDA7707
$247.96
$518.05
Find your vehicle:
Vehicle finder temporarily unavailable. Browse by category.
SKU: TD131-DB1108
TOP PERFORMANCE BRAKE DISC ROTORS (pair) & Budget Brake Pads
This item is for 2 Brake Disc Rotors & 1 set of brake pads
Top Performance Brake Rotors are a standard replacement brake disc.
Budget Brake Pads are our entry level type of brake pads, the brand supplied will vary depending on what we have in stock.
| SKU | TD131-DB1108 |
| Brand | Top Performance & Budget |
| Number of Pads in Box | 4 |
| Outside Diameter | 287mm |
| Original Height | 70mm |
| Original Thickness | 25mm |
| Minimum Thickness | 22mm |
| Centre Hole | HUB TYPE |
| Number of Studs | 5 |
| Pad Size | 130mm x 62mm x 13mm |
| Vented Or Solid | Vented |
| Universal Fitment | No |
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2328-DB1819C RDA7707
$247.96
$518.05
Front T/p Brake Disc Rotors & Budget Brake Pads TD629-DB1333 RDA7655
$241.21
$538.01
DBA Rear Street Series Brake Rotors & Brake Pads DBA041E DB1332SS
$361.34
$756.42
Rear T/p Brake Disc Rotors & Budget Brake Pads TD2955-DB1763 RDA7946
$169.67
$397.93
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2453-DB1451C RDA7386
$267.08
$553.25
Front T/p Brake Disc Rotors & Brake Pads TD2456-DB2272TP RDA7415
$283.19
$600.77
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & 4wd Brake Pads AAP2741-DB1482-4WD RDA8477
$319.56
$700.43
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & 4wd Brake Pads AAP2422-DB1441-4WD RDA7896
$333.39
$678.65
Rear T/p Brake Disc Rotors & Budget Brake Pads TD501-DB1086 RDA501
$207.26
$450.01