Front T/p Brake Disc Rotors & Budget Brake Pads TD629-DB1439 RDA7655
SKU: TD629-DB1439
Top Performance & Budget
TOP PERFORMANCE BRAKE DISC ROTORS (pair) & Budget Brake Pads
This item is for 2Brake Disc Rotors & 1 set of brake pads
Top Performance Brake Rotors areastandard replacement brake disc.
Budget Brake Pads are our entry level type of brake pads, the brand supplied will vary depending on what we have in stock.
| SKU | TD629-DB1439 |
| Brand | Top Performance & Budget |
| Outside Diameter | 299mm |
| Original Height | 38mm |
| Original Thickness | 28mm |
| Minimum Thickness | 26mm |
| Centre Hole | 100mm |
| Number of Studs | 6 |
| Pad Size | 164mm x 57mm x 16mm |
| Vented Or Solid | Vented |
| Universal Fitment | Yes |
| Vented Or Solid Edge | Vented |
More From This Category
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & 4wd Brake Pads AAP2216-DB1482-4WD RDA7981
$352.50
$713.85
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2108-DB1675C RDA7935
$307.68
$628.05
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2891-DB1943C RDA8080
$324.65
$579.65
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2733-DB2245 RDA8183
$361.42
$733.65
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2457-DB2175C RDA7417
$253.22
$522.45
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP958-DB1366C RDA7580
$264.69
$548.85
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2456-DB2174C RDA7415
$295.73
$606.05
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2722-DB1838C RDA7858
$340.25
$702.85
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2464-DB1504C RDA7876
$255.13
$531.25