Front T/p Brake Disc Rotors & Budget Brake Pads TD2956-DB1679 RDA7947
SKU: TD2956-DB1679
Top Performance & Budget
TOP PERFORMANCE BRAKE DISC ROTORS (pair) & Budget Brake Pads
This item is for 2Brake Disc Rotors & 1 set of brake pads
Top Performance Brake Rotors areastandard replacement brake disc.
Budget Brake Pads are our entry level type of brake pads, the brand supplied will vary depending on what we have in stock.
| SKU | TD2956-DB1679 |
| Brand | Top Performance & Budget |
| Outside Diameter | 300mm |
| Original Height | 49mm |
| Original Thickness | 25mm |
| Minimum Thickness | 23mm |
| Centre Hole | 72mm |
| Number of Studs | 5 |
| Pad Size | 2 Pads: 155mm x 62mm x 17mm + 2 Pads: 156mm x 67mm x 17mm |
| Vented Or Solid | Vented |
| Universal Fitment | Yes |
Related products
More From This Category
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2455-DB2272C RDA8125
$306.23
$531.25
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2952-DB1681C RDA7953
$333.95
$676.45
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2745-DB1832C RDA7768
$288.57
$592.85
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2548-DB2226C RDA8279
$326.79
$663.25
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2329-DB1696C RDA8149
$381.17
$760.05
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2464-DB2072C RDA7876
$255.13
$531.25
Front T/p Brake Disc Rotors & Budget Brake Pads TD629-DB1333 RDA7655
$241.21
$538.01
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP648-DB1491C
$231.25
$487.25