Front T/p Brake Disc Rotors & Brake Pads TD2870-DB1489TP RDA7570
SKU: TD2870-DB1489TP
Top Performance
TOP PERFORMANCE BRAKE DISC ROTORS (pair) & Top Peformance Brake Pads
This item is for 2Brake Disc Rotors & 1 set of brake pads
Top Performance Brake Rotors areastandard replacement brake disc.
Top Peformance Brake Pads are made by the FMP Group, which are also the makers of Bendix brakes.
| SKU | TD2870-DB1489TP |
| Model # | TD2870-DB1489TP |
| Brand | Top Performance |
| Outside Diameter | 274mm |
| Original Height | 51mm |
| Original Thickness | 28mm |
| Minimum Thickness | 26mm |
| Centre Hole | 72mm |
| Number of Studs | 5 |
| Pad Size | 154mm x 56mm x 15mm |
| Vented Or Solid | Vented |
| Universal Fitment | Yes |
| Vented Or Solid Edge | Vented |
Related products
More From This Category
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & 4wd Brake Pads AAP2216-DB1482-4WD RDA7981
$352.50
$713.85
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2108-DB1675C RDA7935
$307.68
$628.05
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2891-DB1943C RDA8080
$324.65
$579.65
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2733-DB2245 RDA8183
$361.42
$733.65
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2457-DB2175C RDA7417
$253.22
$522.45
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP958-DB1366C RDA7580
$264.69
$548.85
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2456-DB2174C RDA7415
$295.73
$606.05
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2722-DB1838C RDA7858
$340.25
$702.85
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2464-DB1504C RDA7876
$255.13
$531.25