Rear T/p Brake Disc Rotors & Budget Brake Pads TD2735-DB2005
SKU: TD2735-DB2005
Top Performance & Budget
TOP PERFORMANCE BRAKE DISC ROTORS (pair) & Budget Brake Pads
This item is for 2Brake Disc Rotors & 1 set of brake pads
Top Performance Brake Rotors areastandard replacement brake disc.
Budget Brake Pads are our entry level type of brake pads, the brand supplied will vary depending on what we have in stock.
| SKU | TD2735-DB2005 |
| Model # | TD2735 PR2005 |
| Brand | Top Performance & Budget |
| Number of Pads in Box | 4 |
| Outside Diameter | 309mm |
| Original Height | 69.5mm |
| Original Thickness | 10mm |
| Minimum Thickness | 8.5mm |
| Centre Hole | 62mm |
| Number of Studs | 5 |
| Pad Size | 113mm x 41mm x 15mm |
| Vented Or Solid | Solid |
Related products
More From This Category
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2745-DB1832C RDA7768
$293.56
$592.85
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2327-DB1333C RDA8129
$285.09
$621.67
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2457-DB2175C RDA7417
$257.27
$522.45
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2422-DB1223C RDA7896
$319.84
$641.25
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2032-DB2208C RDA7978
$194.25
$406.73
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2453-DB1451C RDA7386
$272.07
$553.25
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2455-DB2272C RDA8125
$306.23
$531.25