Front T/p Brake Disc Rotors & Brake Pads TD2316-DB1946TP
SKU: TD2316-DB1946TP
Top Performance
TOP PERFORMANCE BRAKE DISC ROTORS (pair) & Top Peformance Brake Pads
This item is for 2Brake Disc Rotors & 1 set of brake pads
Top Performance Brake Rotors areastandard replacement brake disc.
Top Peformance Brake Pads are made by the FMP Group, which are also the makers of Bendix brakes.
| SKU | TD2316-DB1946TP |
| Model # | TD2316-DB1946TP |
| Brand | Top Performance |
| Outside Diameter | 296mm |
| Original Height | 44mm |
| Original Thickness | 26mm |
| Minimum Thickness | 24mm |
| Centre Hole | 68mm |
| Number of Studs | 5 |
| Pad Size | 141mm x 59mm x 17mm |
| Vented Or Solid | Vented |
| Universal Fitment | Yes |
More From This Category
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2455-DB2272C RDA8125
$306.23
$531.25
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2952-DB1681C RDA7953
$333.95
$676.45
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2745-DB1832C RDA7768
$288.57
$592.85
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2548-DB2226C RDA8279
$326.79
$663.25
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2329-DB1696C RDA8149
$381.17
$760.05
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2464-DB2072C RDA7876
$255.13
$531.25
Front T/p Brake Disc Rotors & Budget Brake Pads TD629-DB1333 RDA7655
$241.21
$538.01
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP648-DB1491C
$231.25
$487.25