Rear T/p Brake Disc Rotors & Budget Brake Pads TD2313-DB2340
SKU: TD2313-DB2340
Top Performance & Budget
TOP PERFORMANCE BRAKE DISC ROTORS (pair) & Budget Brake Pads
This item is for 2 Brake Disc Rotors & 1 set of brake pads
Top Performance Brake Rotors are a standard replacement brake disc.
Budget Brake Pads are our entry level type of brake pads, the brand supplied will vary depending on what we have in stock.
| SKU | TD2313-DB2340 |
| Model # | TD2313 PR2340 |
| Brand | Top Performance & Budget |
| Number of Pads in Box | 4 |
| Outside Diameter | 308mm |
| Original Height | 62mm |
| Original Thickness | 16mm |
| Minimum Thickness | 14mm |
| Centre Hole | 68mm |
| Number of Studs | 5 |
| Pad Size | 105mm x 39mm x 14mm |
| Universal Fitment | Yes |
More From This Category
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & 4wd Brake Pads AAP2216-DB1482-4WD RDA7981
$352.50
$713.85
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2108-DB1675C RDA7935
$307.68
$628.05
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2891-DB1943C RDA8080
$324.65
$579.65
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2733-DB2245 RDA8183
$361.42
$733.65
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2457-DB2175C RDA7417
$253.22
$522.45
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP958-DB1366C RDA7580
$264.69
$548.85
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2456-DB2174C RDA7415
$295.73
$606.05
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2722-DB1838C RDA7858
$340.25
$702.85
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2464-DB1504C RDA7876
$255.13
$531.25