Rear T/p Brake Disc Rotors & Budget Brake Pads TD622-DB1148
SKU: TD622-DB1148
Top Performance & Budget
TOP PERFORMANCE BRAKE DISC ROTORS (pair) & Budget Brake Pads
This item is for 2 Brake Disc Rotors & 1 set of brake pads
Top Performance Brake Rotors are a standard replacement brake disc.
Budget Brake Pads are our entry level type of brake pads, the brand supplied will vary depending on what we have in stock.
| SKU | TD622-DB1148 |
| Model # | TD622 TG1148N |
| Brand | Top Performance & Budget |
| Number of Pads in Box | 4 |
| Outside Diameter | 315mm |
| Original Height | 80mm |
| Original Thickness | 18mm |
| Minimum Thickness | 16mm |
| Centre Hole | 111m |
| Number of Studs | 6 |
| Pad Size | 121mm x 50mm x 16mm |
| Vented Or Solid | Vented |
More From This Category
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2238-DB1915C RDA8200
$383.07
$760.05
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2464-DB2174C RDA7876
$260.12
$531.25
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2129-DB1999C RDA7491
$273.07
$551.93
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2891-DB1943C RDA8080
$286.39
$579.65
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2563-DB1917C RDA7991
$343.72
$685.25
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2952-DB1681C RDA7953
$338.94
$676.45