Rear T/p Brake Disc Rotors & Brake Pads TD2737-DB1200TP RDA8082
SKU: TD2737-DB1200TP
Top Performance
TOP PERFORMANCE BRAKE DISC ROTORS (pair) & Top Peformance Brake Pads
This item is for 2Brake Disc Rotors & 1 set of brake pads
Top Performance Brake Rotors areastandard replacement brake disc.
Top Peformance Brake Pads are made by the FMP Group, which are also the makers of Bendix brakes.
| SKU | TD2737-DB1200TP |
| Model # | TD2737-DB1200TP |
| Brand | Top Performance |
| Outside Diameter | 312mm |
| Original Height | 68mm |
| Original Thickness | 18mm |
| Minimum Thickness | 16mm |
| Centre Hole | 108mm |
| Number of Studs | 6 |
| Pad Size | 116mm x 44mm x 15mm |
| Vented Or Solid | Vented |
| Universal Fitment | Yes |
More From This Category
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2733-DB2245 RDA8183
$361.42
$733.65
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2741-DB1482C RDA8477
$318.79
$663.03
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP787-DB1200C RDA787
$259.04
$553.25
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2308-DB1516C RDA7965
$330.70
$685.25
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2422-DB1441C RDA7896
$307.01
$637.89
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2329-DB2272C RDA8149
$430.44
$760.05
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & 4wd Brake Pads AAP2840-DB1468-4WD RDA7546
$283.23
$586.25