Rear T/p Brake Disc Rotors & Budget Brake Pads TD2027-DB1766 RDA7902
SKU: TD2027-DB1766
Top Performance & Budget
TOP PERFORMANCE BRAKE DISC ROTORS (pair) & Budget Brake Pads
This item is for 2Brake Disc Rotors & 1 set of brake pads
Top Performance Brake Rotors areastandard replacement brake disc.
Budget Brake Pads are our entry level type of brake pads, the brand supplied will vary depending on what we have in stock.
| SKU | TD2027-DB1766 |
| Brand | Top Performance & Budget |
| Outside Diameter | 302mm |
| Original Height | 56mm |
| Original Thickness | 22mm |
| Minimum Thickness | 20mm |
| Centre Hole | 67.4mm |
| Number of Studs | 5 |
| Pad Size | 122mm x 52mm x 15mm |
| Vented Or Solid | Vented |
Related products
More From This Category
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2209-DB1686C RDA7897
$284.01
$575.25
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2722-DB1838C RDA7858
$353.28
$702.85
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2453-DB1943C RDA7386
$272.07
$553.25
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2457-DB2088C RDA7417
$264.10
$537.85
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP465-DB1943C RDA7871
$272.07
$553.25