Front T/p Brake Disc Rotors & Budget Brake Pads TD2012-DB1989 RDA8039
SKU: TD2012-DB1989
Top Performance & Budget
TOP PERFORMANCE BRAKE DISC ROTORS (pair) & Budget Brake Pads
This item is for 2Brake Disc Rotors & 1 set of brake pads
Top Performance Brake Rotors areastandard replacement brake disc.
Budget Brake Pads are our entry level type of brake pads, the brand supplied will vary depending on what we have in stock.
| SKU | TD2012-DB1989 |
| Brand | Top Performance & Budget |
| Outside Diameter | 276mm |
| Original Height | 46mm |
| Original Thickness | 26mm |
| Minimum Thickness | 23mm |
| Centre Hole | 60mm |
| Number of Studs | 5 |
| Pad Size | 148mm x 61mm x 18mm |
| Vented Or Solid | Vented |
Related products
More From This Category
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2722-DB1838C RDA7858
$349.88
$762.07
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2238-DB1915C RDA8200
$379.70
$819.27
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2331-DB1509C RDA7915
$280.95
$628.67
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2453-DB1451C RDA7386
$268.67
$612.47
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2453-DB1943C RDA7386
$268.67
$612.47
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2464-DB2174C RDA7876
$256.72
$590.47