Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2891-DB2088C RDA8080
$273.69
$568.65
Find your vehicle:
Vehicle finder temporarily unavailable. Browse by category.
This item contains 2 Standard Replacement Brake Disc Rotors (Pair) & 1 set of Brake Pads
ULTIMA Brake Rotors
ULTIMA Brake Pads
### Picture is for Illustration Purposes only.
Please check the item description for model details including model codes, month/year differences, engine codes, and other notes to ensure correct fitment.
Note *1: Read The Description Carefully. Where an item says to check the disc diameter please check before purchasing. And please also check the brake pad diagram to make sure it is the same as the brake pads on your vehicle. All care has been taken in listing this item as per the manufacturers catalogue.
| SKU | AAP2891-DB1943C |
| Brand | Ultima |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.010m |
| Outside Diameter | 262mm |
| Original Height | 64mm |
| Original Thickness | 10mm |
| Minimum Thickness | 9mm |
| Centre Hole | 76mm |
| Number of Studs | 5 |
| Pad Size | 93mm x 41mm x 16mm |
| Vented Or Solid | Solid |
| Universal Fitment | Yes |
| Vented Or Solid Edge | Solid |
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2891-DB2088C RDA8080
$273.69
$568.65
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & 4wd Brake Pads AAP2216-DB1482-4WD RDA7981
$352.50
$713.85
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2108-DB1675C RDA7935
$307.68
$628.05
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2733-DB2245 RDA8183
$361.42
$733.65
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2457-DB2175C RDA7417
$253.22
$522.45
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP958-DB1366C RDA7580
$264.69
$548.85
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2456-DB2174C RDA7415
$295.73
$606.05
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2722-DB1838C RDA7858
$340.25
$702.85
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2464-DB1504C RDA7876
$255.13
$531.25