Ultima Rear 4wd Heavy Duty Brake Disc Pads UDB1390-4WD DB1390
$66.48
$77.70
Find your vehicle:
Vehicle finder temporarily unavailable. Browse by category.
1 x Brand New Ultima 4WD Heavy Duty Brake Disc Pads
| SKU | UDB1919-4WD |
| Model # | UDB1919-4WD |
| Barcode # | 9317950489061 |
| Brand | Ultima |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.010m |
| Size | 111 x 41 x 16mm |
| Size | 111mm x 41mm x 16mm |
| Placement On Vehicle | Rear |
| Number of Pads in Box | 4 |
| Pad Size | 111mm x 41mm x 16mm |
| Type | Brake Pad Set |
| Universal Fitment | Yes |
| Number In Pack | 4 |
| Performance Part | No |
| Classic Part | No |
| Interchange Part Number | DB1919 |
| Reference OE/OEM Number | DB1919- |
| Manufacturer Part Number | UDB1919-4WD |
| Industry Standard Number | DB1919 |
| Position On Vehicle | Rear |
| Industry Standard Part Code | DB1919 |
| Contains Liquid | No |
Ultima Rear 4wd Heavy Duty Brake Disc Pads UDB1390-4WD DB1390
$66.48
$77.70
Ultima Rear 4wd Heavy Duty Brake Disc Pads UDB2005-4WD DB2005
$72.18
$87.75
Ultima Nissan Navara D23/np300 05/15-on Front H/d 4wd Fromula UDB2374-4WD
$79.78
$91.25
Ultima Front 4wd Heavy Duty Brake Disc Pads UDB1388-4WD DB1388
$72.18
$87.75
Ultima Rear 4wd Heavy Duty Brake Disc Pads UDB1509-4WD DB1509
$57.31
$80.15