Rear T/p Brake Disc Rotors & Budget Brake Pads TD746-DB1420 RDA7511
SKU: TD746-DB1420
Top Performance
TOP PERFORMANCE BRAKE DISC ROTORS (pair) & Budget Brake Pads
This item is for 2 Brake Disc Rotors & 1 set of brake pads
Top Performance Brake Rotors are a standard replacement brake disc.
Budget Brake Pads are our entry level type of brake pads, the brand supplied will vary depending on what we have in stock.
| SKU | TD746-DB1420 |
| Brand | Top Performance |
| Outside Diameter | 307mm |
| Original Height | 67mm |
| Original Thickness | 16mm |
| Minimum Thickness | 15mm |
| Centre Hole | 62mm |
| Number of Studs | 5 |
| Pad Size | 122mm x 41mm x 15mm |
| Vented Or Solid | Vented |
| Vented Or Solid Edge | Vented |
More From This Category
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP563-DB1429C RDA7516
$233.90
$528.99
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2464-DB1504C RDA7876
$257.78
$572.99
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2308-DB1696C RDA7965
$341.38
$726.99
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2422-DB1223C RDA7896
$317.50
$682.99
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2032-DB1725C RDA7978
$205.23
$476.19