Front T/p Brake Disc Rotors & Brake Pads TD502-DB1375TP RDA502
SKU: TD502-DB1375TP
Top Performance
TOP PERFORMANCE BRAKE DISC ROTORS (pair) & Top Peformance Brake Pads
This item is for 2Brake Disc Rotors & 1 set of brake pads
Top Performance Brake Rotors areastandard replacement brake disc.
Top Peformance Brake Pads are made by the FMP Group, which are also the makers of Bendix brakes.
| SKU | TD502-DB1375TP |
| Model # | TD502-DB1375TP |
| Brand | Top Performance |
| Outside Diameter | 287mm |
| Original Height | 65mm |
| Original Thickness | 28mm |
| Minimum Thickness | 25.6mm |
| Centre Hole | 71.8mm |
| Number of Studs | 5 |
| Pad Size | 169mm x 62mm x 16mm |
| Vented Or Solid | Vented |
Related products
More From This Category
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2745-DB1832C RDA7768
$293.56
$592.85
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2327-DB1333C RDA8129
$285.09
$621.67
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2457-DB2175C RDA7417
$257.27
$522.45
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2422-DB1223C RDA7896
$319.84
$641.25
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2032-DB2208C RDA7978
$194.25
$406.73
Ultima Rear Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2453-DB1451C RDA7386
$272.07
$553.25
Ultima Front Brake Disc Rotors (pair) & Ceramic Brake Pads AAP2455-DB2272C RDA8125
$306.23
$531.25