| SKU | DBA015 |
| Model # | DBA015 |
| Barcode # | 9316391001504 |
| Brand | DBA |
| Placement On Vehicle | Front |
| Outside Diameter | 270mm |
| Original Height | 82mm |
| Original Thickness | 22mm |
| Minimum Thickness | 20mm |
| Centre Hole | HUB TYPE |
| Number of Studs | 5 |
| Universal Fitment | Yes |
| Vented Or Solid Edge | Vented |
| Interchange Part Number | RDA15 |
| Position On Vehicle | Front |
| Industry Standard Part Code | RDA15 |
| Contains Liquid | No |

With its unparalleled technical expertise, DBA not only engineers and manufactures the most comprehensive program of disc rotors and drums, but offers a complete range of brake pads and shoes, calipers, brake fluids, sensors and other ancillary items.
DBA’s product range covers over 97% of the Australian car parc, with direct replacement disc rotors and pads applications catering for street vehicles, performance upgrades, towing, 4×4 / SUV, military / armoured vehicles, track and motorsport applications. While proud of its Australian roots and its local achievements, DBA over time has truly grown into a global player, servicing the world through eight distribution centres across Australia, New Zealand and the USA, distributors on all continents, and exporting to over 30 countries.